Beata ŻOTKIEWICZ
Dział Wizowy
22 851­ 06 89
Skype Rozpocznij Czat
Marek SKOLIMOWSKI
Dział Turystyczny
605­ 745 743
Skype Rozpocznij Czat
Barbara JASIECKA
Dział Turystyczny
22 851­ 06 89 wew.105
Skype Rozpocznij Czat

Kolej transsyberyjska - opis

Kolej transsyberyjska jest najdłuższą koleją świata i jedną z najsłynniejszych tras kolejowych, przecinającą Europę i Azję, przekraczającą 8 stref czasowych i biegnącą ponad 9 298 km przez tajgę, stepy i pustynie.

Główna trasa kolei prowadzi z Moskwy do Władywostoku, drugi szlak – wiedzie do Pekinu (linia transmandżurska), a trzeci – do Mongolii (linia transmongolska).

Historia Kolei Transsyberysjakiej sięga XIX w., kiedy to amerykański bankier Perry Mcdonough Collins zaproponował zbudowanie linii kolejowej z Irkucka do wybrzeży Pacyfiku. Podczas gdy amerykanie zbudowali trasę Atlantyk - Pacyfik, a Kanadyjczycy zaczęli się przymierzać do budowy linii Canadian Pacific (1869 r.), car Aleksander III zdecydował o budowie trasy transsyberyjskiej i w 1891 r. ruszyły pierwsze prace. Budowali ją żołnierze, wynajęci budowniczowie z Chin, skazańcy polityczni, więźniowie i ochotnicy z całej Rosji.

W latach 30-tych XX w. zaczęto budowę BAM-u inaczej bajkalsko-amurskiej magistrali kolejowej przechodzącej przez wschodnią Syberię i rosyjski Daleki Wschód.

Najważniejsze miasta, w których zatrzymuje się obecnie pociąg Moskwa - Władywostok: Jarosławl, Jekaterynburg, Tjumen, Omsk, Nowosybirsk, Krasnojarsk, Irkuck, Ułan - Ude, Czita, Mogocza, Chabarowsk, Władywostok.

Podróż koleją transsyberyjską będzie jedną z najbardziej niezwykłych i niezapomnianych przygód w Państwa życiu. Podczas tej kilkudniowej podróży z Moskwy, np. do Irkucka czy Władywostoku poznają Państwo wielu ciekawych ludzi, ich kulturę, język i tradycje.

O atmosferę, porządek, czystość i przede wszystkim bezpieczeństwo podróżnych dbają konduktorzy – prowadnicy. To właśnie dzięki nim będą mogli Państwo spać spokojnie nie niepokojąc się o swój bagaż.

Wybierając się w podróż koleją transsyberyjską nie trzeba martwić się o żywność. Oczywiście znajdą Państwo w pociągu wagony restauracyjne jednak na każdej stacji roi się od miejscowych „babuszek” sprzedających swoje lokalne specjały (rosyjskie „pielmieni”, suszone i wędzone ryby, wędliny, sery, orzeszki itp.), których obowiązkowo należy spróbować.

Zapytaj

Barbara Jasiecka
Marek Skolimowski

Tel. +48 22 851­ 06 89 wew. 105 Tel.kom. 605­ 745 643

Warszawa:

TAMARA Sp. z o.o.

31-144 Kraków

ul. Biskupia 3/2

NIP: 676-233-50-09

BZ WBK

Oddział Warszawa

00-594 Warszawa

ul Belwederska 40/1